دانلود نرم افزار emu8086

شبیه سازهای زیادی برای کار با محیط برنامه نویسی زبان ماشین و اسمبلی وجود دارد که در این بین برای شروع و کار با محیط های آموزشی از emu8086 بیشتر استفاده می شود.

 

معرفی کوتاه پردازنده ی ۸۰۸۶ :

در سال ۱۹۷۸ میلادی شرکت اینتل اولین ریز پردازنده ی ۱۶ بیتی خود را تحت عنوان ۸۰۸۶ روانه بازار کرد. تمام رجیستر های داخلی، گذرگاه داده و دستور العملهای سری ۸۰۸۶، دارای معماری ۱۶ بیتی بودند. البته گذرگاه آدرس این ریز پردازنده ۲۰ بیتی بود و به همین دلیل تا یک مگابایت حافظه اصلی را می توانست آدرسدهی کند. ضمن اینکه برای افزایش سرعت اجرای محاسبات ریاضی و منطقی، کمک پردازنده ریاضی ۸۰۸۷ نیز برای کار در کنار پردازنده اصلی تولید شد.

این نخستین ریز پردازنده ای بود که برای آن زبان های برنامه نویسی در سطح بالا و سیستم های عامل قدرتمند استفاده می شد. این عوامل سبب شد که این ریز پردازنده پایه ساخت کامپیوتر های کوچک IBM گردد که بعدا بنام PC نامگذاری شد. همه سیستم های سازگار با IBM نیز بر پایه ریز پردازنده سری ۸۰۸۶ ساخته شدند. همه جانشین های سری ۸۰۸۶ نیز باید این ریز پردازنده را شبیه سازی می کردند تا برنامه ها و نرم افزاری که برای ریزپردازنده سری ۸۰۸۶ نوشته شده بود، روی ریز پردازنده های بعدی اجرا می شد.

 

بدون حاشیه ی بیشتر به سراغ دانلود نرم افزار emu8086 می رویم.

 

پیوست :

 

سریال نصب نرم افزار :

 

موفق و پیروز باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code