عضو کانال تلگرام ما شوید.

نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی

نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی
نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی

نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی

با ورود رشته هوش مصنوعی به عرصه توانسته جهان را دگرگون کند.

می توان گفت که این فناوری توانسته بازه گسترده ای را که در برنامه های مختلفی را دارا می باشند کاربرد های فراوانی دارد.

بسیاری از شغل هایی که امروزه در حال پیشرفت هستند از تکنولوژی نیز استفاده می کنند، و برای این که مشتری های جدیدی را جذب کنند و یا برای شغل خود کار های جدید را بهبود ببخشند تا بتوان شغل را در اوج خود نگه داشت.

ما در این قسمت از مقاله برای شما چند اپلیکیشن و نرم افزار را توضیح می دهیم تا شما هوش مصنوعی را به بهترین شکل ممکن در زندگی روزمره دریابید.

زمانی که هوش مصنوعی شروع به به وجود آمدن کرد در زمان جنگ بود که شخصی به نام آلن تورینگ بود که توانست با کار و پژوهش به این نتیجه برسد و اولین بار در سال 1956 کلمه هوش مصنوعی برای این کار در نظر گرفته شد.

زمانی که این موضوع بیان شد شخصی به نام جان مک کارتی بود که دانشمند آمریکایی می باشد و این کار را توانست به طور صحیحی سازمان دهی کند.

شما می توانید هوش مصنوعی را در دو دسته متفاوت تماشا کنید و این گونه می توان هوش مصنوعی را به دو دسته تقسیم کرد، به عبارتی هوش مصنوعی محدود و هوش مصنوعی عمومی بیان کرد.

 

نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی محدود

می توان این گونه بیان کرد که هوش مصنوعی محدود که توانسته شکل بسیار گشترده ای از یادگیری عمیق و یادگیری ماشین استفاده کند.

با این که از این دو مورد در هوش مصنوعی محدود استفاده می شود می توان این گونه بیان کرد که در سال های اخیر توانسته بسیار پیشرفت کند و این زمینه را برای خود خبر ساز تر سازد.

برای مثال می توان در گوشی های همراه و لب تاپ ها این گونه بیان کرد که موتور جستجوی گوگل، سیری در سیستم های خانگی، الکسا، ماشین های خودران، واتسون و نرم افزار هایی که برای تشخیص عکس استفاده می شود از هوش مصنوعی محدود استفاده می کنند.

 

هوش مصنوعی عمومی

این هوش مصنوعی را می توان با نام دیگری به صورت مخفف AGI نیز مشاهده کرد، این گونه از هوش مصنوعی هنوز در حال آماره سازی و انجام می باشد.

ولی می توان این گونه بیان کرد که هوش مصنوعی که در ماشین های هوشمند استفاده شده است تا حدودی از نوع هوش مصنوعی عمومی می باشد.

این هوش می تواند همانند سطح انسانی عمل کند و قادر می باشد کار درست را انجام دهد ولی تنها استفاده ای از این هوش توانسته اند به کار ببرند در ماشین های هوشمند است و دیگر در صنعت ها و وسایل دیگر به کار نرفته است.

هوش مصنوعی عمومی هنوز در حال آزمایش می باشد و می توان گفت در آینده پیشرفت خوبی را خواهد داشت.

در این مقاله برای چند نمونه از اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند را به شما توضیح می دهیدم و می گوییم که از چه نوع هوش مصنوعی استفاده می کنند.

  • سیری
  • کورتانا

لیست شهرهای هوشمند دنیا را مطالعه کنید.

 

هوش مصنوعی به نام سیری

تمام افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند حتما نام سیری را شنیده اند، سیری در گوشی های اپل بسیرا معروف می باشند.

این اپلیکیشن توانسته محبوبیت زیادی را در گوشی های اپل داشته باشد و جزء هوش مصنوعی های بسیار معروف می باشد.

یکی از دستیار های مجازی که مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد همین سیری می باشد، سیری را شما می توانید در انواع مختلف اپل در دسترس خود داشته باشید.

سیستم عامل هایی که از اپل اصل می باشند مانند iOS ، watchOS ، iPadOS ، tvOS ، macOS ، audios نیز نام برد که از سیری استفاده می کنند.

سیری می تواند شما هر خواسته ای را که دارید برایتان انجام دهد، برای مثال می توان این گونه بیان کرد که سیری می تواند به خواسته شما برای شخصی پیام متنی ارسال کند، یا می تواند به شخصی زنگ بزند و یا می تواند به سوالاتی که شما از او می پرسید جواب دهد.

سیری بر اساس داده های صوتی که شما ارسال می کنید، پیام شما را در سرویس های اینترنتی جستجو می کند و به شما جواب می دهد.

یکی از گزینه های جالب سیری این می باشد که می تواند نسبت به زبان انتخابی شما سوالات را در اینترنت جستجو کند و به همان زبان به شما باسخ دهد.

 

دانلود کتاب رایگان: شما خوانندگان عزیز می توانید کتاب آموزش هوش مصنوعی را رایگان دانلود کنید.

 

هوش مصنوعی به نام کورتانا

یکی دیگر از هوش های مصنوعی که بسیار نام آن آشنا می باشد کورتانا می باشد، که آن را به انگلیسی به شکل Cortana نوشته می شود.

این هوش مصنوعی را می توان دستیار مجازی مایکروسافت نامید که این شرکت آن را خلق کرده است که جذابیت های خود را دارد.

یکی از ویژگی های مثبت این اپلیکیشن این می باشد که شما می توانید در بسیاری از سیستم ها از آن استفاده کنید که به چند مورد آن اشاره می کنیم.

این دستیار را شما می توانید در ویندوز 10، بلندگو های شرکتی به نام اینووک (Invoke) که هوشمند می باشد، مایکروسافت باند، ویندوز موبایل، آمازون الکسا، iOS و بسیاری از سیستم های دیگر این دستیار مجازی را می توان در دسترس داشته باشید.

یکی از کاربرد های دیگر این کورتانا این می باشد که در هدست های هوشمندی که محبوبیت بسیاری داشته اند نیز به کار می رود.

همان طور که گفته شد کورتانا را شما می توانید بر روی سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنید و از آن ها در کار های خود که ساده می باشند به کار ببرید.

کاری که کورتانا برای شما انجام می دهد به شما این کمک را می کند که یک دست کمکی همیشه در کار های خود داشته باشید و بتوانید کار ها را سریعغ تر انجام دهید.

چند نمونه از کار هایی که کورتانا انجام می دهد به عنوان زیر می باشد.

  • سوالات شما را جواب می دهد.
  • کار هایی را که در تقویم به کورتانا گفته باشید به شما یادآوری می کند.
  • یادداشت هایی برای علایق شما انجام می دهد.
  • لیست کار هایی که باید در روز انجام دهید را چک و بررسی می کند.
  • مدیریت تقویم و کارهای روزانه شما را راهنمایی می کند.

زمانی که شما اطلاعاتی را در اختیار کورتانا می گذارید این کار ها را از شما یاد می گیرد و بعد از یادگیری به شما در کار های پیچیده کمک می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی

 

 

لطفا نظرات خود را در ارتباط با نوشته ی نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]