بررسی سیستم های آموزش آنلاین

بررسی سیستم های آموزش آنلاین

در این نوشته به بررسی بسترهای آموزش آنلاین با توجه به شرایط کرونایی این روزهای دنیا می پردازیم.

این نوشته را به صورت اختصاصی در camelCase بخوانید.

همراه ما باشید.

 

بررسی سیستم های آموزش آنلاین

آموزش مجازی

می توان این گونه شروع کرد که سیستم های آموزش به صورت مجازی یا سامانه ای که امکان یادگیری را فراهم می کند وآموزش ها و جلسات را به صورت آنلاین برگزار می سازد آن ها را می توان در بستر اینترنت برای شما فراهم کند تا بتوانید از آن ها استفاده کند.

بررسی سیستم آموزش آنلاین
بررسی سیستم آموزش آنلاین

این تکنولوژی می تواند برای افرادی مناسب باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی می کنند و نمی توانند در جلسات یا سمینار ها و یا آزمون ها شرکت کنند مناسب می باشد، و از راه دور می تواند این کار ها را انجام دهد و در آن ها حضور پیدا کند.

سیستم های آموزشی آنلاین این امکان را برای شما به گونه ای فراهم می کند که شما باعث از دست دادن کلاس برای فاصله اجتماعی نشوید.

 

سیستم مدیریت آموزش آنلاین (LMS)

سیستم مدیریت آموزش آنلاین را می توان با نام مخفف LMS نیز معرفی کرد که کلمه اصلی آن Learning Management System می باشد.

این سیستم می تواند کلاس های آنلاین و یا دوره های آنلاین را که در بستر اینترنت می باشد فراهم کند که به آن سیستم مدیریت آموزش انلاین می گویند.

افرادی که می خواهند از این سامانه و نرم افزار ها استفاده کنند می توانند نرم افزار آن را روی لب تاپ یا سیستم های خود نصب کنند و به صورت آنلاین و مجازی به جلسات و کلاس ها متصل شد و در آن ها حضور داشت.

از مزایا و فوایدی که این سامانه ها در اختیار دارند این می باشد که بسیاری از ارگان ها و افراد می توانند برای شرکت ها و اداره ها استفاده کنند تا بتوانند برای آن ها جلسات مناسب را فراهم سازند.

 

ویژگی های آموزش مجازی

 • برای هر جلسه یا وبیناری باید به صورت دقیق زمان آن تعیین شود تا در زمان مشخصی و مدت زمان مشخصی برگزار شود.
 • هر دو طرفین می توانند به صورت صدا و تصویری با یک دیگر در ارتباط باشند و ارتباط برقرار کنند.
 • شما می توانید فیلم هایی که از کلاس های مجازی ضبط شده است و با هر فرمتی که می خواهید به اشتراک بگذارید.
 • قابلیت نظرسنجی در این نرم افزار ها وجود داشته باشد تا افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند بتوانند در رابطه با نرم افزار نظر دهند.
 • یکی از ویژگی های مثبت این سیستم ها این می باشد که بتوان همزمان با چند نفر ویدئو کنفرانس به وجود آورد و این قابلیت یک مزیت برای رقابت در این عرصه می باشد.
 • امکان ذخیره سازی و دانلود کامل وبینار باید باشد که هر کسی بعد از پایان کنفرانس بتواند فیلم کلاس را در اختیار داشته باشد.
 • هر سیستم مدیریت آنلاینی باید بتواند گزارشات مالی را مشاهده کند و این مورد برای این سیستم ها بسیار مهم می باشد.
 • ادارات و یا شرکت هایی که کلاس هایی را از این روش برگزار می کنند باید قابلیت ارائه گواهینامه که در پایان دوره داده می شود را می توانند ارائه کنند.

 

مزایای سیستم آموزش آنلاین

کسانی که از این نرم افزار ها استفاده می کنند به خوبی از مزایای این سیستم ها آگاه می باشند و به دلیل آگاه بودن از آن به سفارش و خرید آن ها می پردازند.

زمانی که شما از مزیت های این سیستم آگاه می شوید، می توانید از آن ها را به خوبی استفاده کنند.

 سیستم آموزش آنلاین
سیستم آموزش آنلاین

کسانی که در دوره های مختلف ثبت نام می کنند و از آن ها استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش می باشد و این به این نشانه است که رضایت کاربر در حال بیشتر شدن می باشد.

در هر آموزشی که به این طریق برگزار می شود می توان گفت روز به روز در حال ارتقا کیفیت می باشد و هر روز کیفیت بیشتر می شود.

یکی از مزیت های این نرم افزار ها را می توان به سفارش سازی آن ها اشاره کرد که قابلیت سفارش سازی را در خود تقویت کرده اند.

این نرم افزار ها در کنار تدریس هایی که می کنند می توانند برای کاربران فضایی را ایجاد سازند که باعث جلوگیری از خسته شدن کاربر می گردد.

با این نرم افزار ها شما می توانید راحت به یک دیگر متصل شوید، و برای ارتباط دو کاربر راه بسیار ساده و راحتی می باشد.

زمانی که از این نرم افزار ها استفاده می کنید می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، و می توانید در هر زمانی و به صورت رایگان وارد کلاس های درس خود شوید.

 

انواع سیستم های آموزش مجازی

این سیستم ها از انواع مختلفی برخوردار است، شما می توانید بسته به کاری که می خواهید انجام دهید از یک نوع از آن ها استفاده می کنید.

 • سیستم های آموزش مجازی باز (LMS باز)
 • سیستم های آموزش مجازی اختصاصی (LMS اختصاصی)
 • سیستم های آموزش مجازی مبتنی بر ابر (LMS مبتنی بر ابر)

 

سیستم آموزش مجازی باز (LMS باز)

این سیستم ها را شما می توانید به صورت رایگان سورس ها و یا کد های برنامه نویسی آن را ببینید.

با این کار شما می توانید کد های برنامه نویس آن را در دسترس خود داشته باشید و می توانید تغییراتی را که می خواهید در کد ها مشخص کنید و برنامه را آن طور که نیاز دارید در دست خود داشته باشید، که به این نرم افزار ها سورس باز نیز می گویند.

پس این نرم افزار ها به صورت سورس باز می باشند و شما می توانید تغییراتی در کد نویسی آن ایجاد کنید و از آن ها استفاده کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی

 

سیستم های آموزش مجازی اختصاصی (LMS اختصاصی)

شما می توانید زمانی از این سیستم های آموزشی استفاده کنید که می خواهید کار به خصوصی را انجام دهید و شما نمی توانید این نرم افزار ها را ارتقا دهید و تغییراتی در کئ=د های برنامه نویسی آن انجام دهید.

بررسی سیستم های آموزش آنلاین
بررسی سیستم های آموزش آنلاین

این نوع از سیستم های آموزشی را آموزش مجازی بسته نیز می نامند، که این نوع یکی از مزیت های ال ام اس های اختصاصی نام گرفته است.

شما می توانید برای کاری که می خواهید از نرم افزار های مورد نظر خود استفاده کنید که اختصاصی برای شما ساخته شده است.

 

سیستم های  آموزش مجازی مبتنی بر ابر (LMS مبتنی بر ابر)

این سیستم ها از نام آن ها مشخص می باشد و اطلاعات شما بر روی یک ابر ذخیره می شود و شما می توانید در هر نقطه از جهان باشید به آن ها دسترسی داشته باشید.

این ابر ها به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید برای راه اندازی و نصب سیستم های آموزش مجازی را در هر نقطه ای برای رایانه خود به کار ببرید و از همان اطلاعات های قبلی استفاده کنید.

 

در ارتباط با تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های آموزشی بخوانید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی بررسی سیستم های آموزش آنلاین بنویسید.

سلامت باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code