عضو کانال یوتیوب ما شوید.

طراحی پارالاکس

طراحی پارالاکس
طراحی پارالاکس

طراحی پارالاکس

یکی از نگرانی‌ های وبمسترها این است که بتوانند برای وب سایت خود کاری انجام دهند تا صفحه وب سایت از نظر ظاهری جذابیت و جالب به نظر بیاید زیرا این کار باعث می شود بازدید کنندگان بیشتری از وب سایت شما دیدن نمایند و برای اینکه بتوانید وب سایتی بسازید یک سری از شرکت ها ابزاری را ساخته اند که به شما در این راستا کمک می‌ کند ابزاری به اسم طراحی پارالاکس این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا یک سری از ترفندها و سبک هایی برای طراحی وب سایتتان استفاده نمایید طراحی به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا زمانی که صفحه را تکان داده یا به اصطلاح اسکرول می‌کنند یک سری از اشیای موجود و افکت ها تغییر کرده و یک خطای زاویه دید ایجاد می کنند که باعث می شود کاربران یک صفحه دو بعدی را تجربه کرده و همچنین باعث می شود وب سایت شما از دیگر سایت ها متفاوت شده و یک سایت منحصر به فرد و جالب را برای کاربران خود ایجاد کنید این طراحی در زبان های برنامه نویسی جاوا و وردپرس هم قابل اجرا می باشد که کاربران برای اجرای این پارالاکس ها می توانند یک گرافیست و طراح پارالاکس همکاری کرده و با ابزارهای Css و html طراحی وب سایت خود به اجرا در آورند.

 

طراحی پارالاکس

اسکرول پارالاکس

این ابزار کاری می کند تا کاربران خطای دید داشته و تصور کنند که اشیا دور تر و یا نزدیک تر است سایت هایی که این طراحی استفاده می کنند نمی توانند از صفحات زیادی استفاده و یا ایجاد نمایند این کار باعث می شود زمانی که موتور جستجوی گوگل به دنبال محتوا می گردد صفحه سایت شما را بالا نیاورد زیرا هر چه تعداد صفحه بالاتری را برای کاربران خود در نظر بگیرید موتور گوگل بیشتر آنها را بالا می آورد این طراحی برای سایت هایی که فروشگاه های بزرگ اینترنتی دارند و یا سایت هایی که محتوای زیادی را در بر دارد کاربردی ندارد و نباید از آنها استفاده شود ولی برای سایت هایی که محتوای کمتری استفاده می کنند و یا رزومه کاری یک فرد در آن قرار دارد کاربردی می باشد زیرا باعث می شود توجه کاربران به سایت جلب شود.

 

ویژگی های طراحی پارالاکس

 • تهیه کردن یک قالب ویژه متناسب با موضوع وب سایت
 • به وجود آوردن داستان های تصویری طبق کاری که آن سایت در حال انجام دادن می باشد
 • بهینه سازی صفحه وب سایت با مرورگرهای متفاوت و سازگاری با آن ها
 • استفاده از پارالاکس بدون صدمه زدن به عملکرد و سرعت سایت

 

کاربرد طراحی پارالاکس

این طراحی همان طور که گفتیم برای سایت های کاربردی می باشد که دارای صفحات کمتر و محصولات کمتر می باشد و می خواهند بازدید کنندگان زیادی را به سایت خود اضافه و نظر آن ها را جلب نمایند بسیار کاربردی می باشد زیرا باعث می شود تا صفحه وب سایتشان از نظر ظاهری یک جمله خاص به خود بگیرد و نسبت به سایر سایت ها متفاوت شود این باعث می شود تا افراد بخواهند و ترغیب شوند در سایت مانده و به محتوای آن توجه بیشتری نمایند.

 

نکات استفاده از پارالاکس

پارالاکس در موبایل

یک سری از طراحی هایی که در پارالاکس وجود دارد در تلفن همراه به خوبی نمایش داده نخواهد شد و تلفن همراه غیر فعال خواهد شد که بستگی به یک سری از انیمیشن ها هم می باشد که با درک این موضوع می توان آن انیمیشن ها را برای تلفن همراه غیر فعال نمایید تا در استفاده از آن به مشکل بر نخورید.

دسترسی به محتوا یکی دیگر از مشکلاتی که برای استفاده از پارالاکس در تلفن همراه به دنبال داشته است این است که زمانی که کاربران صفحه سایت را اسکرول می نمایند باعث می ‌شود محتوایی که در سایت وجود دارد قابل دید و دسترس نباشد که استفاده از آن محتواها سخت و پیچیده خواهد شد که زمانی که از این پارالاکس استفاده می کنید دقت نمایید.

 

قالب های پارالاکس

 • قالب آوادا
 • قالب بی
 • قالب بلا زوک
 • قالب آنفولد

برای استفاده از پارالاکس یک سری قالب هایی وجود دارد که می تواند ویژگی های خاصی را به سایت شما اضافه نمایید که این ویژگی ها شامل:

 

کاربرد و غیر کاربردی بودن کالایی در سایت های مختلف

سایت های که می توانند از این طراحی استفاده نمایند و کسب و کار خود را رونق دهند و بازدید کنندگان زیادی را به سمت خود جلب نمایند نظیر سایت هایی که به صورت شخصی و خصوصی کار می کند به اصطلاح رزومه کاری می باشد که فعالیت خاصی را انجام می دهند.

در سایت هایی که در شرکت ها و سازمان های دولتی فعالیت می کنند و تعداد صفحات سایت ها پایین می باشد کاربرد دارد.

طراحی پارالاکس
طراحی پارالاکس

سایت هایی که فروشگاهی بوده ‌اند و محصولات کم و محدودی را برای عرضه کردن دارند می توانند با استفاده از آن کالاهای خود را به طور کامل تری و با کیفیت بهتری به فروش برساند.

سایت هایی که برای فروش غذا و رستوران ها هستند و از دسته قبیل این کارها می‌توانند از این طراحی استفاده کنند تا جذابیت خاصی به صفحه سایت شان ایجاد نمایند.

یک سری از سایت ها هم می باشند که اگر از این طراحی استفاده کنند نه تنها برای کارشان مفید نمی باشد بلکه به آنها ضرر هم خواهد رساند.

سایت هایی که فروشگاهی بوده و محصولات زیادی را برای عرضه کردن دارند زیرا همان طور که گفته شد طراحی ها برای سایت هایی که صفحات کمی دارند کاربردی می ‌باشد همچنین برای سایت هایی که از نظر تجارت بزرگ هستند یا سایت هایی که محتوای زیادی را در بر دارند و یا علمی باشند و کاربردی نداشته باعث می‌شود تا نتیجه عکس ببینند.

 

روش های استفاده از پارالاکس

 • layers
 • repeating pattern
 • spite
 • raster

که هر کدام از این روش ها به شما امکانات کاملی را خواهد داد که شما می توانید با استفاده از آن ها صفحات و یا لایه های مختلفی را برای سایت خود ایجاد کرده و یک صفحه به فرد را تولید نمایید.

 

ریسپانسیو چیست؟ responsive design چیست؟

 

مزایای طراحی پارالاکس

 • هدایت کردن و فرستادن کاربران از یک سمت به قسمت دیگری از وب سایت را آسان تر می نماید.
 • می‌ تواند با استفاده از روش‌های خاص محصولات سایت را معرفی نماید تا بتواند بازدید کنندگان بیشتری را جذب کند.
 • با استفاده از طراحی های منحصر به فرد باعث می ‌شود تا کاربر در هنگام بازدید به صفحه کنجکاو شود.
 • باعث می شود تا وب سایت شما از دید کاربران اعتبار پیدا کند.
 • هم چنین باعث می‌ شود تا زمان بازدید صفحه‌ های وب سایت شما بالا رفته مرورگر جستجو جزوه اولین ها قرار بگیرد.
 • باعث زیبایی و خاص شدن صفحه سایت شما خواهد شد.

 

معایب طراحی پارالاکس

با استفاده از طراحی پارالاکس شما نمی توانید در سایت صفحات داخلی را پیوند و لینک نمایید.

پارالاکس دیزاین
پارالاکس دیزاین

به دلیل اینکه سایت شما با استفاده از آن تک صفحه و تعداد صفحات کمترمی‌شود این باعث می ‌شود صفحه سایت شما ضعیف بوده و یک سری از تعاریف برای سایتتان اعمال نگردد.

این طراحی باعث می‌شود تا زمانی که سایت شما بخواهد بارگذاری کند و اطلاعات سایت را نمایش دهد زمان بیشتری را صرف نماید.

نمونه سایت هایی که از طراحی پارالاکس استفاده نموده اند:
 • سایت lexus
 • سایت hotdot
 • سایت royder
 • سایت boy cay
 • سایت protea

که از این طراحی برای سایت خود استفاده کرده اند و توانسته اند در این زمینه پیشرفت عظیمی نمایند و کسب و کار خود را رونق بیشتری دهند.

 

راه های افزایش بازدید سایت

 

جمع بندی

امروزه همه برای کسب و کار خود به سایت ها و ابرها روی آوردن و همه در تلاشند یک کار متفاوت و حرفه ای را برای کسب و کار خود ایجاد نمایند و به دنبال آن هستند تا بتوانند از یک سری از ابزارها استفاده نمایید که باعث شده است یکسری از افراد ابزارهایی را در جهت کمک به این افراد طراحی کرده و در دسترس آنها قرار بدهند تکنولوژی پارالاکس به شما توانایی های زیادی می دهد تا بتوانید سایت خود را منحصر به فرد نمایید قبل از اینکه بخواهید از آن استفاده نمایید نکاتی که در بالا گفته شد را بررسی کرده بعد از آن استفاده نمایید تا به مشکلی بر نخورید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]