آشنایی با انواع اصطلاحات گوگل ادوردز

میزان آشنایی خود با اصطلاحات گوگل ادوردز را افزایش دهید!!

هر علمی،زبان و اصطلاحات مخصوص خودش را دارد و گوگل ادوردز هم از این قاعده مستثنی نیست.

امکان دارد در ابتدا دانستن این اصطلاحات برای شما کمی دلهره آور باشد.

ولی بعد از دانستن آن ها حس خیلی بهتری نسبت به آن می توانید پیدا کنید.

 

قبل از مطالعه ی این مقاله پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

 

در این مقاله 25 اصطلاح کاربردی برای شروع کار در گوگل ادوردز معرفی شده و با دانستن این اصطلاحات می توانید نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی را افزایش دهید.

اصطلاحات گوگل ادوردز:

اصطلاحات گوگل ادوردز
اصطلاحات گوگل ادوردز
 1. کمپین: کمپین چیزی است که در شروع کار شما آن را ایجاد می کنید و به شما در مدیریت کردن تبلیغات کلیکی کمک خواهد کرد،کمپین تبلیغاتی از تعدادی گروه های تبلیغاتی متشکل شده است.همچنین می توان چندین کمپین را به طور همزمان از یک حساب گوگل راه اندازی و همچنین آن ها را مدیریت کرد.
 2. گروه تبلیغاتی : مجموعه ای از روش های هدف گیری،کلید واژه ها و بودجه ها است برای رسیدن به هدف کمپین.به عنوان نمونه اگر کمپینی برای حراج لباس راه اندازی شده است،میتوان از گروه های تبلیغاتی با عنوان حراج لباس هاس زنانه و مردانه ایجاد کرد.
 3. نوع کمپین در گوگل ادوردز
  مکانی که میخواهید تبلیغات در گوگل دیده شود،نوع کمپین را تعیین خواهد کرد.
  سه نوع کمپین در گئگل میتوان ایجاد کرد:
  فقط شبکه جستجو:به معنای فقط در جست و جو گوگل
  فقط شبکه نمایشی:آگهی شما در شبکه نمایشی که شامل یوتیوب،سایت ها و … به نمایش گذاشته می شود که به نام ادسنس هم شناخته می شود.
  شبکه جستجو با شبکه نمایشی:ترکیب هر دو نوع کمپین تبلیغاتی
 4. کلید واژه : کلید واژه ها یکی از قسمت های مهم تبلیغات گوگل هستند.کلید واژه،عبارتی است که شما برای تبلیغ خود انتخاب می کنید و این کلمه ها باعث می شوند که تعیین شود آگهی شما کجا نمایش داده شود.موقع تعیین کرد کلید واژه ها خودتان را جای مشتری قرار دهید و فکر کنید که برای پیدا کردن محصول و یا خدمات شما چه کلمه هایی جستجو می کند.پیشنهاد می شود که تعداد کلمه ها بیشتر از 20 تا نشود.
 5. امتیاز کیفی : معیاری که گوگل برای امتیاز دهی به آگهی ها استفاده می کند است و بر اساس میزان تناسب کلید واژه ها،تیتر آگهی و توضیحات،صفحه فرود تعیین خواهد شد.هر چقدر که این امتیاز بالاتر باشد باعث می شود که آگهی با هزینه کم تر به موقعیت بهتر دیده شود.
 6. نمایش : واحدی می باشد برای نشان دادن تعداد دفعاتی که یک آگهی نشان داده شده است.
 7. رتبه آگهی : تعیین کننده محل صفحه آگهی می باشد و به امتیاز کیفی و اندازه پیشنهاد قیمت بستگی خواهد داشت.
 8. آگهی موبایل : این تبلیغات را هنگامی که کاربر ها با دستگاه موبایل در حال جست و جو هستند مشاهده خواهند کرد.
 9. افزونه آگهی : اطلاعاتی مانند آدرس،شماره تلفن و … مربوط به کسب و کار شما را شامل می شود که در کادری با رنگ آبی زیر توضیحات آگهی قابل مشاهده خواهد بود.
 10. دکمه فراخوان یا CTA : عملی است که از کاربر می خواهید انجام دهد،فراخوان هایی که کوتاه باشند مناسب هستند مانند دریافت کنید،بخرید و …
 11. نرخ کلیک خوری یا CTR : یکی از معیار های مهم گوگل ادوردز می باشد و این معیار نسبت تعداد دفعات کلیک آگهی به کل اشخاصی که آن آگهی را مشاهده کرده اند را اندازه گیری می کند.
 12. صفحه فرود : صفحه ای است در سایت شما که از طریق کلیک کردن روی آگهی به صفحه ترافیک هدایت خواهد شد.
 13. بهینه سازی : بهینه سازی در گوگل ادوردز هم مثل هر قسمتی از بازاریابی دیجیتال به کار گرفته می شود و به معنای ایجاد تغییرات برای رسیدن به بهترین نتیجه است.
 14. تست جدا سازی : شامل تست های A و B و همچنین تست چند متغیری می باشد که برای آزمایش بازاریابی با کنترل کردن پارامتر ها می باشد،هدف آن هم انتخاب بهتر و یا بهبود نتایج است.
 15. استراتژی پیشنهاد قیمت : نحوه پرداخت کردن با ازای عملی که توسط بازدید کننده آگهی انجام شده است را تعیین می کند.
 16. بودجه روزانه : مقدار هزینه ای است که شما می خواهید به ازای هر روز برای آگهی بپردازید،این هزینه بر اساس میانگین هزینه هر روز در طول یک ماه محاسبه خواهد شد.
 17. هزینه به ازای کلیک یا CPC : عمومی ترین نوع پیشنهاد کردن قیمت در گوگل ادوردز به ازای هر کلیک می باشد.بیشنه هزینه برای هر کلیک طبق یک فرآیند پیشنهاد قیمت تعیین خواهد شد.
 18. پرداخت به ازای کلیک یا PPC : همان هزینه به ازای کلیک می باشد.
 19. پرداخت به ازای نمایش یا CPM : روشی برای پیشنهاد قیمت می باشد که برای تعداد دفعات نمایش دادن تبلیغات،هزینه پرداخت خواهد شد.
 20. آستانه صورت حساب : با عبور کردن مخارج شما از حد مشخصی که تعیین شده است،برای هزینه های تبلیغات شما بدهکار خواهید شد.از 50 دلار این حد شروع شده و اگر شخصی در طول یک ماه به این آستانه رسید،برایش صورت حساب صادر خواهد شد و همچنین آستانه بعدی 100 دلار می شود.
 21. تیتر : همان عنوان تبلیغات شما می باشد.
 22. آدرس مقصد : این آدرس آگهی همان صفحه فرود می باشد و موقعی که کاربر روی آگهی کلیک کند به این صفحه هدایت خواهد شد.
 23. آدرس نمایشی : آدرسی که در طرح تبلیغاتی شما نمایش داده می شود و باید تا حد امکان ساده باشد تا برند شما بهتر معرفی شود باعث اعتماد و نرخ تبدیل بهتر بشود.
 24. آگهی کناره : تبلیغی است که در قسمت راست صفحه جستجو یا SERP نمایش داده می شود.
 25. آگهی تاپ : آگهی یا تبلیغی است که به صورت یک پنجره مستطیلی در قسمت بالای نتایج جست و جو،نمایش داده می شود.

 

امیدوارم لذت برده باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code