نکاتی برای انتخاب دامنه مناسب

انتخاب دامنه مناسب
انتخاب دامنه مناسب

نکاتی برای انتخاب دامنه مناسب

دامنه یا Domain نامی است که کاربر ها از طریق آن به سایت شما منتقل می شوند.

این نام مانند عنوانی است که روی سر در مغازه و فروشگاه ها مشاهده می کنید،پس انتخاب کردن یک دامنه مناسب امر مهمی است.

در این مقاله به نکاتی اشاره شده تا بتوانید یک دامنه مناسب را برای سایتتان انتخاب کنید.

 

قبل از مطالعه ی این مقاله پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

 

نکاتی برای انتخاب دامنه مناسب

 1. آسان بودن نوشتن نام دامنه : پیدا کردن نامی که تایپ آن راحت باشد یک امر ضروری می باشد و از واژه هایی که می توان به صورتای مختلف آن ها را نوشت،پرهیز کنید.همچنین سعی کنید که انتهای نام دامنه به حرف h ختم نشود،به این دلیل که کاربر نمی داند که باید در انتهای نام دامنه این حرف را قرار دهد یا ندهد.
 2. کوتاه بودن دامنه سایت : اگر نام دامنه پیچیده و طولانی باشد کاربر ها موقع تایپ آن با مشکل مواجه خواهند شد،پس تا حد امکان دامنه خود را کوتاه و طوری که به راحتی قابل نوشتن باشد انتخاب کنید.
 3. استفاده کردن از کلمه های کلیدی در دامنه سایت : سعی کنید تا از کلمه های کلیدی که با فعالیت شما مرتبط است استفاده کنید،انتحاب کردن همچین دامنه ای چند مزیت را خواهد داشت
  • به شما در برند سازی تجارت کمک خواهد کرد.
  • برای کاربر ها قابل درک می باشد.
  • از نظر رتبه بندی سایت و همچنین سئو هم به نفع سایت شما می باشد.
 4. هدف گیری جغرافیایی : اگر شما خدماتی را ارائه می دهید که مختص یک ناحیه و یا شهر است،می توانید از نام آن در دامنه خودتان استفاده کنید.
 5. پرهیز از استفاده اعداد و خط تیره در نام دامنه : تا حد امکان از اعداد و خط تیره در نام دامنه سایتتان استفاده نکنید،به این دلیل که وقتی کاربر ها نام سایت شما را می شنوند،نمی توانند بفهمند که شما در نام دامنه از اعداد استفاده کرده اید یا آن را به صورت حرفی نوشته اید.خط تیره هم میتواند مشکلاتی مشابه را ایجاد کند،همچنین در بعضی مواقع استفاده کردن از خط تیره باعث شناسایی سایت شما به عنوان اسپم برای موتور جستجو می شود.
 6. به یاد ماندن دامنه سایت : پیشنهاد می شود از ادغام کردن چند کلمه کلیدی درباره فعالیتتان نام دامنه ای را انتخاب کنید تا به راحتی در ذهن بماند.همچنین می توانید قبل از انتخاب کردن نام دامنه از آشنایان و دوستانتان درباره آن سوال و نظرات آن ها را بدانید.
 7. تحقیق درباره دامنه سایت قبل از انتخاب آن : اگر نامی برای دامنه سایتتان در نظر گرفته اید قبل از ثبت درباره آن تحقیق کنید که هیچ شرکتی این نام را در تحت انحصار خودش ندارد.حتی ممکن است که نام دامنه شما تشابه به یک سایت قدیمی تر داشته باشد و احتمال دارد که کاربر های شما آن سایت را با سایت شما اشتباه بگیرند.
 8. استفاده کردن پسوند مناسبی در دامنه سایت : این پسوند ها کلمه های اختصاری می باشند که در قسمت انتهای دامنه قرار می گیرند،به عنوان مثال:.net و .com ،همچنین هر کدام از این پسوند ها استفاده های خودشان را دارند.پسوند .com که مخفف شده کلمه company است،یکی از پسوند های محبوب در جهان می باشد.
 9. ساخت و محافظت از برند : برای آنکه شما بتوانید از نام تجاری خود محافظت کنید باید همه شکل های مختلفی که دامنه میتواند نوشته شود را خریداری کنید و به این صورت رقیب های شما دیگر نمی توانند دامنه ای با نام شبیه دامنه شما ایجاد و مشتریان شما را به سمتشان هدایت کنند.
 10. تمدید دامنه : برای آخرین نکته این مقاله،زمان تمدید دامنه را فراموش نکنید،هر چند که شرکت ها معتبر از یک و یا دو ماه قبل از تمام شدن اشتراک،به شما اطلاع رسانی می کنند.اشتراک ها برای نام دامنه از یک تا ده ساله هستند و اگر برای شما مقدر است،اشتراک طولانی مدت از یک شرکت معتبر تهیه کنید.

 

برای خرید دامنه های خود همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

امیدوارم از مقاله ی “نکاتی برای انتخاب دامنه مناسب” لذت برده باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]